image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Almanya Vizesi Nedir?

1963 yılında Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Antlaşması, bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için Almanya’da da geçerlidir. Ancak Ankara Antlaşması Almanya Vizesi diye bir vize türü bulunmamaktadır.

Ankara Antlaşması, 1963’te Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmıştır. Bu anlaşmanın en önemli özelliklerinden biri ilkelerinin değiştirilemez olmasıdır. Yani o dönemde iş kurmak üzere geçerli olan kuralların değiştirilmeden bu anlaşma kapsamında yapılan başvurularda kullanılabileceği hususunu garanti altına almıştır. Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Antlaşması, bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için Almanya’da da geçerli olmasına karşın Ankara Antlaşması Almanya Vizesi diye bir vize türü bulunmamaktadır.

Ankara Antlaşması Almanya’da da geçerli olmasına karşın Alman hükümeti bu kapsamda Almanya’da iş kurulmasının önüne geçmektedir. Bu nedenle Avrupa’da iş kurmak isteyen kişiler için herhangi bir engel olmaması ve oldukça avantajlı olması nedeniyle İngiltere en çok tercih edilen ülke konumundadır. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de sermaye, eğitim, tecrübe, İngilizce bilgisi gibi şartları işi kurabileceğine dair ikna edici bir başvuru yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları rahatlıkla bu vizeyi alabilir. Bu başvurunun şartlarını sağlamak kolay olsa da ikna edici bir iş planı ve başvuru dosyası hazırlamak oldukça zordur. Bu nedenle İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından profesyonel destek alarak başvuru yapmak başarılı sonuç alma ihtimalini arttıracaktır. Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurusu yapacak kişiler CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek başvuru işlemlerine başlayabilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1675 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular