image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Aile Birleşimi Yapılmasını Sağlar Mı?

Ankara Antlaşması aile birleşimi yapılmasını da sağlayarak başvuru sahibinin eş veya 2 yıllık partner ve çocuklarını da Birleşik Krallık’a getirebilmelerini sağlamaktadır.

Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan bir anlaşmadır. Ankara Antlaşması, bu anlaşmayı imzalayan taraf ülkelerin vatandaşlarına o dönemin şartlarında iş kurma ve yerleşme izni sağlamaktadır. 1963’te bu anlaşmayı imzalayan ülkeler arasında İngiltere bulunmamaktadır. 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, birliğe katılması sebebiyle Ankara Anlaşması’nı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu. İngiltere'de o dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında günümüzdeki puan bazlı vize türleri kadar zor şartlar istemiyordu ve sağlaması nispeten daha kolay olan bu şartları sağlayan kişiler İngiltere'de kendi işini kurup süresiz oturum iznine sahip olabiliyordu.

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında iş kuracak kişilerin aile üyelerini Birleşik Krallık’a getirebilmeleri de mümkündür. Ankara Antlaşması aile birleşimi yapılabilmesini de sağlamaktadır. Ankara Antlaşması kapsamında esas göçmen olan kişi bağımlı eş/partner ve/veya çocuklarını ister kendi ile birlikte başvuru yaparak ister İngiltere’ye gidip yerleştikten sonra getirebilecektir.

İngiltere’ye gelen Ankara Antlaşması bağımlılarının (eş/partner ve/veya çocuklar) istedikleri işte çalışmak, sağlık hizmetlerinden yararlanmak, eğitim görmek vb. haklardan yaralanabilmesi mümkündür. 16 yaşın üzerindeki çocuklar ve eş/partner ister kendi işlerini kurarak isterlerse de bir işverene bağlı olarak çalışabileceklerdir. Sağlık ve eğitim imkanlarından da aynı şekilde yararlanabilme hakları bulunur.

CSS & Co Legal Services, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1815 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular