image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesinde Değişiklik Yapılacak Mı?

Ankara Anlaşması Vizesinde değişiklik, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış sürecinin (Brexit) sonunda belli olacak.

Ankara Anlaşması Vizesinde İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkana dek çeşitli değişiklikler yapılması bekleniyor. Bu değişikliklerin ne olacağı ise İngiltere’nin AB’den çıkış müzakereleri sürecinde netleşecek. Londra Türkiye Başkonsolosluğu ile İngiltere İçişleri Bakanlığı yetkilileri İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkana kadar Ankara Anlaşmasının akıbeti hakkında da müzakere sürecini yürütecekler. İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış sürecinin (Brexit) sonunda Ankara Antlaşması Vizesinde değişiklik yapılıp yapılmayacağı da netleşmiş olacak.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak çalışmak isteyen her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı İngiltere'ye gelip çalışabilir ve 4 yıl sonra sürekli oturum izni ve 5 yılı tamamladıktan sonra İngiltere vatandaşlığı (çifte vatandaşlık) ya alabilir. Bu vize, kendi mesleğini serbest meslek erbabı olarak yapmak isteyen, herhangi bir kişi veya şirketin direktifi veya kontrolü altında haftalık, aylık, günlük vs. sabit gelir elde etmeden, bütünüyle bağımsız olarak kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapacak kişileri kapsamakta olup, kendi gelir vergisi ve sosyal sigorta payını yine kendisi ödeyecek olan ve sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olan kişiler için geçerlidir. Günümüze kadar pek çok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bu anlaşma kapsamında İngiltere’de iş kurma ve ilerleyen süreçte yerleşme şansı elde etmiştir.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 959 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular