image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Ekşi Sözlük Bilgileri Güvenilir Midir?

Ankara Anlaşması Vizesi Ekşi Sözlük bilgileri, İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış kişiler tarafından yazılmadığından dolayı başvurularla ilgili yanıltıcı bilgiler içerebileceği için başvuruları olumsuz etkileyebilecektir.

Ankara Antlaşması (1963) yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan bir anlaşmadır. Ankara Anlaşması, bu anlaşmayı imzalayan taraf ülkelerin vatandaşlarına o dönemin şartlarında iş kurma ve yerleşme izni sağlamaktadır. 1963’te anlaşmayı imzalayan ülkeler arasında İngiltere bulunmamasına karşın 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla Ankara Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının günümüzde o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini güvence altına almıştır. Bu anlaşma kapsamında yapılan vize başvurularında İngiltere’de iş kurabilecek ve masrafları karşılayabilecek düzeyde şartların sağlanabiliyor olması yeterli olmaktadır.

Ankara Anlaşması kapsamında başvuru yapmak isteyen başvuru sahipleri öncelikle bu vize ile ilgili araştırma yapmaktadır. Bu araştırma sürecinde başvuru sahipleri internette çeşitli sözlükler, forumlar, bloglar vb. kaynaklara rastlamaktadır. Bu kaynaklardan biri olan Ekşi Sözlük’te yer alan bilgilerle Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapılması başvuru sahiplerinin hatalı veya eksik bir başvuru yapmasına, bu da vize reddi alınmasına yol açabilecektir. Hatta başvurusunda eksiklik olup bildirmesi gereken bir hususu bildirmemiş olan kişiler yalan beyan gerekçesiyle İngiltere vizesi başvuru yasağı da alabilirler. 

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılacağı üzere, Ankara Anlaşması Vizesi Ekşi Sözlük bilgileri ile başvuru yapmak başvuru sahibinin aleyhine sonuçlar oluşmasına yol açabilecektir. İngiltere vize ve göçmenlik hukukunda uzmanlaşmış kişiler tarafından yazılmadığından dolayı Ankara Anlaşması Vizesi Ekşi Sözlük bilgileri başvurularla ilgili yanıltıcı olabileceği için başvuruları olumsuz etkileyebilecektir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1058 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular