image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Uzatma Başvurusu Nereden Yapılır?

Ankara Anlaşması uzatma başvurusu İngiltere’de İngiltere İçişleri Bakanlığında değerlendirilmek üzere yapılabilmektedir. Türkiye'den Ankara Anlaşması uzatma başvurusu yapılmamaktadır.

Ankara Anlaşması (ECAA), 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşmanın hükümlerine dayalı olarak ortaya çıkan Ankara Anlaşması Vizesi ilk olarak 1 yıllık verilmekte, sonrasında Ankara Anlaşması uzatma başvurusu yapılarak gerekli şartlar sağlandığı takdirde bu kapsamda kalmaya devam edilebilmektedir. Uzatmalarla birlikte 4 yıl İngiltere’de bu vize kapsamında bulunulduktan sonra sürekli oturum izni için başvuru yapılabilecektir.

Ankara Anlaşması uzatma başvurusu İngiltere’de İngiltere İçişleri Bakanlığında değerlendirilmek üzere yapılabilmektedir. Uzmanlarımız öncelikle yapılacak başvuru türüne göre bir belge listesi oluşturacaktır. Bu listeye göre belgelerin toplanmasının ardından bunların tercümelerinin yapılması, vize ücretinin ödenmesi ve başvuru formlarının doldurularak İngiltere Vize Başvuru Merkezinden biyometrik bilgilerin (fotoğraf ve parmak izleri) ve başvuru dosyasının teslim edilebilmesi için uzmanlarımızın alacağı randevuya başvuru sahibinin bizzat katılması gerekmektedir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1810 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular