image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Serbest Dolaşım Hakkı Sağlar Mı?

Ankara Anlaşması serbest dolaşım hakkını yalnızca İngiltere içerisinde sağlamakta olup Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım hakkı bulunmamaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanan Ankara Anlaşması (ECAA) hükümlerine dayanmakta olan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize türü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de iş kurabilmeleri ve ilerleyen süreçte İngiltere’ye yerleşebilmeleri için pek çok avantaj sağlamaktadır. Ancak İngiltere’de toplam 4 yıl kalınarak sürekli oturum alınana kadar bu kapsamda İngiltere’de bulunan kişilere Avrupa Birliği içerisinde serbest dolaşım hakkı sağlamamaktadır. Kişiler yalnızca İngiltere içerisinde serbest dolaşıma sahiptirler.

Avrupa Birliği’nde serbest dolaşıma sahip olmak isteyen başvuru sahipleri, Shengen vizesi almalıdır. Bu vize alınmadan herhangi bir İngiltere vizesi türü ile Avrupa Birliği ülkelerine giriş-çıkış yapılamayacaktır. Dolayısıyla Ankara Anlaşması serbest dolaşım hakkını yalnızca İngiltere içerisinde sağlamakta olup Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. Firmamız uzmanları İngiltere vizesi türünün tespit edilmesi, belge listesinin oluşturulması, tercümelerin yapılması, başvuru ücretinin ödenmesi, başvuru formunun doldurulması, ihtiyaç varsa öncelikli servis alınması gibi İngiltere vize başvuru prosedürü içerisindeki her tür işlemde başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlamaktadır.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1699 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular