image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Hollanda İçin Geçerli Midir?

Serbest meslek sahibi olarak iş kurmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği ve pek çok geniş kapsamlı hak sağlamakta olan Ankara Anlaşması Hollanda için geçerli olmasına karşın bu kapsamda iş kurmanın sağladığı avantaj pek yoktur. Bu anlaşmanın en avantajlı olduğu ülke İngiltere olup Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kurup oldukça kısa zamanlarda geniş kapsamlı haklar elde etmek mümkündür.  

Ankara Anlaşması (European Community Association Agreement), 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Anlaşmaya taraf ülkeler, 1963 itibarıyla var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini vermiştir.

Serbest meslek sahibi olarak iş kurmak üzere Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği ve pek çok geniş kapsamlı hak sağlamakta olan Ankara Anlaşması Hollanda için geçerli olmasına karşın avantajlı değildir. Hollanda’da iş kurmak için bugün geçerli olan çalışma vizesi türlerinden pek bir farkı bulunmamaktadır. Bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurmak isteyen kişiler birçok avantaja sahip olabilecekleri şekilde İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vize türü hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 6170 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular