image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ankara Anlaşması gerekli evraklar, başta iş planı ve işin gerçekten kurulacağı ve sürdürülebileceğini ispat eden belgeler olmak üzere oldukça fazla sayıdadır. 

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunda tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere sağlanması gereken şartlar bulunur ve bu şartların sağlandığı çeşitli evraklarla gösterilmelidir. Bu belgelerden ve tercümelerinden oluşan bir başvuru dosyası başvuru sırasında başvuru sahibinin biyometrik bilgileri ile birlikte sunulmalıdır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında mutlaka bulunması gereken Ankara Anlaşması gerekli evraklar içerisinde başvuru sahibinin işini serbest meslek sahibi olarak kurabilecek ve kar elde edebilecek ölçüde mesleki yeterliliğe, bilgiye, tecrübeye, sermayeye vb. şartlara sahip olduğunu gösteren belgeler bulunur.

Mesleki yeterliliği gösterebilmek için başvuru dosyasına diploma, transkript, kurs sertifikaları gibi eğitimi gösteren belgeler, kişinin tecrübesini gösteren referans mektubu gibi belgeler konulabilir. Başvuru sahibinin İngiltere’de iş kurabilecek ve bu işten kar elde edene dek geçinebilecek miktarda sermayeye sahip olduğunu gösteren belgeler ise hesap ekstreleri, maaş bordroları, ev/araç satımını gösteren belgeler, kira sözleşmeleri vb. belgeler de evrak listesindeki diğer belgelere ek olarak konulmalıdır.

Ankara Antlaşması kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvuru dosyasında yer alması gereken en önemli evrak ise iş planıdır. Başvurudan olumlu sonuç alabilmek için bu iş planının kişiye ve işe özgün olması ve iyi hazırlanmış olması gerekmektedir. Ankara Anlaşması gerekli evraklar içerisine yer alan iş planında temel olarak şu başlıklar yer almalıdır; yönetici özeti, kişisel özgeçmiş, hedefler/amaçlar, misyon, iş modeli, iş ve sektör analizi, rekabet analizi, yönetim/personel yönetimi, pazarlama planı, sermaye yapısı ve yeterliliği analizi, SWOT analizi, nakit dönüşüm tablosu hesaplamaları, projelendirilen kar-zarar hesaplamalarının dökümlerinin hazırlanması, şahsi, kurumsal vergi yükümlülükleri ile sosyal sigorta yükümlülüklerinin hesaplanması, sonuç.

İngiltere’de ve Türkiye’de hizmet veren CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 772 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular