image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Evrakları Nelerdir?

Ankara Anlaşması evrakları, başvuru sahibinin şartlarına göre değişkenlik göstermekte olup başvurunun gerçekçi ve ikna edici olabilmesi için gereklidir.

1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Anlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvuruları iş kurmak için gerekli olan mesleki yeterlilik, İngilizce, sermaye gibi şartlara işi kurabilecek seviyede sahip olmanın yeterli olduğu bir vize başvurusudur. Bu şartları karşılayabildiğini gösterebilmek amacıyla başvuru sahibinin başvuru dosyasına bazı evrakları koyması gerekmektedir. Bu evraklar, kişinin İngiltere’de iş kurabileceğini ve sürdürebileceğini ikna edici ve gerçekçi bir şekilde ortaya koyabilmelidir. 

Ankara Anlaşması evrakları içerisinde en önemli belge iş planıdır. Başvurudan olumlu sonuç alabilmek için bu iş planının kişiye ve işe özgün olması çok önemlidir. İş planında yer alması gereken başlıklardan bazıları şunlardır; yönetici özeti, kişisel özgeçmiş, hedefler/amaçlar, misyon, iş modeli, iş ve sektör analizi, rekabet analizi, yönetim/personel yönetimi, pazarlama planı, SWOT analizi.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında başvuru sahipleri danışmanlık hizmeti alarak başvurularını gerçekleştirmek istediği takdirde CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçebilirler. Başvurusunu profesyonel destek alarak gerçekleştirmek isteyen kişiler firmamız İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçebilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de hizmet sunmakta olan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1124 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular