image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Contractor (Kontratlı) Olarak Çalışma İzni Verir Mi?

Ankara Anlaşması contractor (kontratlı) olarak çalışma izni de verebilmekte olup işin istenildiği şekilde yapılabilmesi mümkündür.

Ankara Antlaşması Vizesi, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanan Ankara Anlaşması hükümlerine dayanmakta olan bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize türü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de iş kurabilmeleri ve ilerleyen süreçte İngiltere’ye yerleşebilmeleri ve çifte vatandaşlık alabilmeleri için pek çok avantaj sağlamaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesinin sağladığı en önemli avantajlardan biri de kişinin İngiltere’de istediği işi, istediği şekilde yapabilmesidir. Burada önemli olan, kişinin işini serbest meslek sahibi olarak, kimseye bağımlı yapmasıdır. Ankara Anlaşması ile İngiltere’de iş kuracak olan biri, işini evden (home office), mobil/seyyar olarak, yeni bir şirket ya da işletme kurarak, var olan bir şirketi/işletmeyi devralarak, bir şirketin işletme haklarını 3, 5 veya 10 yıl gibi sürelerle devralarak, işi tek başına ya da ortaklık kurarak yapabilecektir.

Ankara Anlaşması contractor (kontratlı) olarak çalışmak isteyen kişilere de çalışma izni verebilmekte olup istenilen işin istenildiği şekilde yapılabilmesi mümkün olacaktır. Contractor (kontratlı), doğrudan bir işyerine/işverene bağlı olmadan birkaç farklı şirketle kontrat imzalayarak çalışan kişilere denilmektedir. Bu firmaların sayısı 2-3 olabileceği gibi 50-60 ve hatta daha fazla bile olabilir. Burada önemli olan husus, tek bir firma için kontratlı olarak çalışılmamasıdır. Çünkü bu Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı) için doğrudan bu şirkete bağlı çalışıldığı izlenimi oluşturacaktır. Tek bir şirketle ve uzun süreli kontrat imzalayıp vize reddi alan pek çok başvuru sahibi bulunmaktadır. Bu tip bir ret ile karşı karşıya kalmak istemeyen kişiler CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından bilgi ve danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularından olumsuz bir sonuç almak istemeyen başvuru sahipleri firmamız uzmanları ile irtibata geçerek bu başvurularla ilgili hem vize ve göçmenlik hukuku ile ilgili konularda hem de iş danışmanlığı ile ilgili konularda uzmanlarımızdan destek alabilirler.

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4347 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular