image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Cevap Süresi Ne Kadardır?

Ankara Anlaşması Vizesi almak için İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş olan başvuru prosedürlerine uygun olacak şekilde; geçerli bir pasaporta sahip olmak, belgelerin ve tercümelerin eksiksiz olması, biyometrik bilgilerin verilmesi gibi şartların sağlanarak başvuru yapılmasının ardından Ankara Anlaşması cevap süresi Türkiye’den yapılan başvurularda en geç 3 ay, İngiltere’den yapılan başvurularda ise 6 aydır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapmak için tüm işlemlere başlamadan önce geçerli bir pasaporta sahip olmak, yoksa çıkartmak gerekmektedir. Bunun ardından uzmanlarımız başvuru yapılacak İngiltere vizesi türünü belirleyecektir. Vize türüne göre hangi belgelerin başvuru dosyasında olacağını gösteren evrak listesi başvuru sahibine gönderilecektir. Belgelerin toplanmasının ardından tercümeleri yaptırılacak ve başvuru dosyası hazır hale gelmiş olacaktır. Başvuru formunun doldurulması ve ardından başvuru merkezinden randevu alınması ile geçerli bir başvuru yapılabilecektir. Türkiye’den yapılan başvurular başvuru merkezi aracılığıyla İngiltere Konsolosluğuna, İngiltere’den yapılanlar ise posta ile İngiltere İçişleri Bakanlığına gönderilerek yapılabilmektedir.

Yukarıda bahsedilen başvuru prosedürüne uygun olarak başvurusunu gerçekleştiren kişiler için Ankara Anlaşması cevap süresi Türkiye’den yapılan başvurularda en geç 3 ay, İngiltere’den yapılan başvurularda ise 6 aydır. Bu süreyi kısaltmak üzere öncelikli/hızlandırılmış servis bu başvurularda kullanılamamaktadır.

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1074 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular