image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Bitiyor Mu?

“Ankara Anlaşması bitiyor mu?” sorusu İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkma kararı aldığından bu yana İngiltere ve Türkiye’de gündemi oldukça meşgul eden soruların başında geliyor.

Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye ve dönemin Avrupa Birliği ile imzalanmasından bu yana anlaşmaya taraf ülke vatandaşlarına pek çok hak sağlamaktadır. Bu anlaşma, özellikle İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için birçok avantaj sağlamıştır. Çalışma izni vermesinin yanı sıra oldukça kısa zamanlarda sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı kazanılması vb. haklar da sağlamıştır. Bu anlaşma hükümlerine dayanan Ankara Anlaşması Vizesi ile bugüne kadar birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı İngiltere’de iş kurmuştur.

İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkma kararı aldığından bu yana ise “Ankara Anlaşması bitiyor mu?” sorusu İngiltere ve Türkiye’de gündemi oldukça meşgul eden soruların başında gelmektedir. Çünkü bu anlaşma ile birçok kişi İngiltere’de oldukça avantajlı bir şekilde iş kurmuş ve oldukça geniş kapsamlı haklar elde etmiştir. Bu durumun değişmemesi için İngiltere’nin AB’den çıkması için belirlenmiş 2 yıllık müzakere sürecinde bu konu da değerlendirilecek. 2 yıl süresinde aynı şekilde geçerli olacak bu vize türünün Brexit sonrası ne olacağı ile ilgili gelişmeleri web sitemizin İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden takip edebilirsiniz.

İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1105 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular