image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması 2017 Yılında Geçerliliğini Koruyor Mu?

Ankara Anlaşması 2017 yılında hala geçerliliğini korumakta olup bu anlaşma kapsamında yapılan vize başvuruları, İngiltere Avrupa Birliği’nden çıkana dek 2 yıllık müzakere süreci boyunca devam edecek.

Ankara Anlaşması Vizesi, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Anlaşması hükümlerine dayanan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına birçok avantaj sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere’de serbest meslek sahibi olarak çalışmak ve ilerleyen süreçte sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı vb. haklar elde etmek isteyen kişiler CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık alarak başvurularını gerçekleştirebilir.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkmasıyla Ankara Anlaşması Vizesi başvurularının ne olacağı, devam edip etmeyeceği hususunda birtakım endişeler vardır. Ancak İngiliz yetkililer tarafından yapılan açıklamalara göre Ankara Anlaşması 2017 yılında ve İngiltere AB’den çıkana kadar 2 yıllık müzakere süreci boyunca geçerli olacak. Sonrasında ne olacağı müzakere süreci içerisinde belli olacak. Bu vize ile ilgili gelişmeleri web sitemizin İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden takip edebilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vize ve göçmenlik hukuku danışmanlık hizmeti sunmaktadır. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 921 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular