image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması 1963 Yılında Mı İmzalandı?

European Community Association Agreement adı verilen Ankara Anlaşması 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır.

European Community Association Agreement adı altındaki Ankara Anlaşması 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan bir anlaşmadır. Ankara Anlaşması, bu anlaşmayı imzalayan taraf ülkelerin vatandaşlarına o dönemin şartlarında iş kurma ve yerleşme izni sağlamaktadır.

1963’te imzalayan ülkeler arasında İngiltere bulunmamaktadır. 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Anlaşmasını da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğinin garantisini vermiş oldu. İngiltere'de o dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında şu anki vize türleri kadar zor şartlar istemiyordu ve nispeten daha kolay olan bu şartları sağlayan kişiler İngiltere'de kendi işini kurup süresiz oturum iznine sahip olabiliyordu. Dolayısıyla Ankara Anlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının günümüzde o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini güvence altına almıştır. Bu anlaşma kapsamında yapılan vize başvurularında İngiltere’de iş kurabilecek ve masrafları karşılayabilecek düzeyde şartların sağlanabiliyor olması yeterli olmaktadır.

İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları kendilerine pek çok avantaj sağlayan bu anlaşma ve bu anlaşma kapsamında ortaya çıkan Ankara Anlaşması Vizesi hakkında bilgi ve danışmanlık için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

2006 yılından bu yana başvuru sahiplerine profesyonel destek sağlayan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 906 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular