image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması (ECAA) Nedir?

Ankara Anlaşması (ECAA), 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere vatandaşlığı almaya kadar varan pek çok hak tanımaktadır.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanımaktadır. Ankara Anlaşması (ECAA), içerdiği stand-still ilkesi gereğince taraf ülkelere 1963 itibarıyla var olan şartların antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini vermiştir.

1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Antlaşması'nı da kabul etmiş oldu. Buna bağlı olarak da İngiltere o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu. İngiltere'de o dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında günümüzdeki kadar zor şartlar istemiyordu. Dolayısıyla Ankara Anlaşması (ECAA) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının günümüzde o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini güvence altına almıştır.

Bu anlaşma hükümlerinden doğan Ankara Anlaşması Vizesi ile Birleşik Krallık’ta iş kurmuş ve İngiltere vatandaşlığı kazanmış olan birçok Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bulunmaktadır. İngiltere’de puan bazlı İngiltere çalışma vizesi türlerine göre oldukça avantajlı şekilde iş kurmak ve kısa sürede sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı almak isteyen kişiler CSS Legal ile irtibata geçerek başvuru işlemlerine başlayabilirler.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 738 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular