image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

1 Haftalık İngiltere Vizesi Alınabilir Mi?

1 haftalık İngiltere vizesi talep edilebilmekle birlikte İngiltere Konsolosluğu tarafından verilen vize süresi en az 6 ay olabilmektedir.

İngiltere vizesine başvuru yapacak kişiler ülkede bulunmak istedikleri süre ile vize talebinde bulunabilmektedirler. Yani 1 haftalık İngiltere vizesi de 2 yıllık İngiltere vizesi de başvuru yapılan vize türüne bağlı olmak kaydıyla talep edilebilir. Ancak İngiltere Konsolosluğu en az 6 aylık vize verebilmektedir. Bu da ziyaret kapsamlı vizelerde 6 aydır. Bu vize kategorisinde başvuru yapan kişiler ne kadar süre ile vize talep ederlerse etsinler (3 gün, 1 hafta, 3 ay vb.) verilecek olan süre en az 6 ay olacaktır. Çok ender durumlarda vize memurları 6 ayı istenen süreyle sınırlı olacak şekilde verebilmektedir. Yani vize 6 aylık verilmesine karşın başvuru sahibi 1 haftalık vize istemişse yalnızca 1 hafta ile sınırlı olarak 6 aylık vize verilebilir. Ancak bu durum daha önce de belirttiğimiz gibi istisnai durumlarda gerçekleşmekte genellikle bu vizeler en az 6 ay süre ile verilmektedir.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1341 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular