image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Uzatma Alınabilen Bir Vize Türü Müdür?

İngiltere Turist Vizesi uzatma alınabilen İngiltere vizesi türleri arasında yer almamaktadır.

İngiltere Turist Vizesi, sahiplerine Birleşik Krallık’a (İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda) kısa süreli seyahat olanağı tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. İngiltere Turist Vizesi başvuru sahibinin talebine ve kişisel durumuna bağlı olarak 6 aylık ya da 2-5-10 yıllık verilebilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi süreleri, vize memurunun değerlendirmesi esnasında başvurunun makul bulunup bulunmadığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu açıdan başvuru sahiplerinin seyahat amaçlarına uygun İngiltere vizesi türünü seçmeleri, seyahatlerinin bütün masraflarını karşılayabilecek olmaları, Birleşik Krallık’ı ziyaret etmek için geçerli sebeplerinin olması, gidiş amaçlarına bağlı olarak istedikleri sürenin makul olması gibi etmenler verilebilecek vizenin süresinin belirlenmesinde önem teşkil etmektedir.

İngiltere Turist Vizesi süresi vizenin verilmesi itibarı ile sabit olarak 6 ay ya da 2-5-10 yıldır. Ziyaret kapsamlı vizeler çoklu giriş imkânı sunmaktadırlar, yani 5 yıllık vize alan birisinin bu süre içerisinde ülkeye birden fazla kez giriş yapma imkânı bulunmaktadır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, gelecekteki başvurularında ya da Birleşik Krallık’a tekrar girişlerinde bir problemle karşılaşmamaları için 1 yıl içerisinde toplam 6 aydan uzun süre Birleşik Krallık’ta bulunmamalarıdır. Bu süre vizenin toplam süresinden bağımsızdır, yani vize sahiplerinin 2-5-10 yıllık vize almış olmaları durumunda da 1 yıl içerisinde toplamda 6 aydan uzun süre Birleşik Krallık’ta kalmaları tavsiye edilmemektedir. Vize başvuruları, İngiltere içerisinde kalış süreleri ve vize sınırlamaları ile ilgili her tür bilgiye ulaşmak için CSS Legal uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz. İngiltere Turist Vizesi uzatma alınabilen bir vize türü değildir.

2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış olan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek iletişime geçebilir, İngiltere Turist Vizesi uzatma, İngiltere Turist Vizesi süreleri, sınırlamaları, vize başvuru gereksinimleri, prosedürleri ve göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel yardım alabilirsiniz.

Bu sayfa 985 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular