image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Oturum Bekleyenler İçin Mutlaka Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Ankara Anlaşması oturum bekleyenler için mutlaka bilinmesi gerekenlerin başında sürekli oturum izni alınması halinde İngiltere’de birçok geniş kapsamlı hakka sahip olunabileceği gelmektedir.

Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere’de 4 yıl bulunmuş olan kişiler sürekli oturum izni başvurusu yapabilmektedir. Bu başvurularda çeşitli şartlar aranmakta ve bu şartlar sağlanmadığı takdirde olumlu sonuç alınamamaktadır. Sürekli oturum başvurularında aranan şartlardan biri İngilizce dil şartıdır. IELTS Life Skills sınavından B1 ya da IELTS for UKVI (Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik İdaresi) sınavından 4.0 ve üzeri bir puan alınarak bu şart sağlanabilmektedir. IELTS dışında Trinity College London’ın yaptığı ve süresiz oturum başvurularında da kabul edilen sınava girerek de bu şart sağlanabilir.

Dil şartının yanında Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girilmesi ve bu sınavdan başarılı bir sonuç alınması da sürekli oturum izni başvurularında aranmaktadır. Bu sınavda İngiltere ile ilgili genel kültür soruları yer almaktadır.

Yukarıdaki şartlar dışında bu başvurularda başka hangi şartların arandığı ile ilgili olarak detaylı bilgi ve danışmanlık almak isteyen kişiler CSS Legal Londra ofisi ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1063 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular