image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’de Lisans, Yükseklisans ve Doktora Eğitimi

Dünyada en prestijli üniversitelere sahip olan İngiltere’de lisans, yükseklisans ve doktora eğitimi almak, hayat boyu pek çok avantaj sağlamaktadır.

lisans, yükseklisans, doktora

İngiltere’deki üniversiteler sadece akademik anlamda değil, kampüsleri ve sosyal aktivite seçenekleri ile de dünyanın en iyi ve prestijli üniversitelerindendir. İngiltere’ye 1 yıldan uzun süreli lisans, yükseklisans veya doktora eğitimi almak üzere gidecek olan öğrenciler ise Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi almalıdır.

İngiltere’de lisans eğitimi, hem İngiltere’nin dünyanın en prestijli okullarına sahip olması hem de ülkemize oldukça yakın olmasından kaynaklı olarak oldukça tercih edilmektedir. İngiltere’de lisans seviyesinde üniversite eğitimi, genelde 3 yıl olmakla birlikte bazı teknik bölümlerde bu süre 4 yıla kadar uzayabilmektedir. Eğitim süresinin diğer ülkelere göre daha kısa olması da İngiltere’nin lisans eğitimi almak için oldukça tercih edilen bir ülke olmasını sağlamaktadır.

Yükseklisans eğitimi için de İngiltere çok fazla tercih edilmektedir. İngiltere’nin ABD, Kanada, Avustralya gibi ülkelerden daha yakın olması ve dolayısıyla masrafların çok daha düşük olması, dünyadaki en iyi üniversitelerin İngiltere’de olması, yükseklisans eğitiminin 1 yıl olması gibi hususlar yükseklisans eğitiminde de İngiltere’nin en çok tercih edilen ülkelerden biri olmasını sağlamaktadır.

İngiltere’de doktora eğitimi de öğrenciler tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Birçok üniversitede genellikle 3 yıl süren doktora eğitimi öğrencilerin her alandaki beklentilerine karşılık verecek kaliteye sahiptir. İngiltere’deki üniversitelerde doktora süresi diğer ülkelere göre daha kısa olup çok nadir durumlarda 4 yıla kadar uzayabilir.

İngiltere’de lisans, yükseklisans ve doktora eğitimi ile diğer eğitimler hakkında daha detaylı bilgi için studentportal.international adresini ziyaret edebilirsiniz.

CSS Legal, 2006’dan bu yana danışmanlık hizmeti sağlayan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek her biri alanında uzman olan danışmanalrımızla başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2841 defa görüntülendi