image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu, belgelerin danışmanlarımızca kişilere sağlanan belge listesine göre tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, başvuru formlarının doldurulup, gerekli başvuru/vize ödemelerinin yapılıp, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuç alınır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılmasıyla gerçekleştirilen İngiltere vizesi başvuruları vizenin taşıdığı şartlara göre belirli süreler içerisinde sonuçlanmaktadır. Yerleşim kapsamlı vizeler dışında genellikle İngiltere vizesi başvuruları 3 hafta içerisinde açıklanmaktadır. Yerleşim kapsamlı başvurular ise 3 ay (90 günü) içerisinde açıklanır. Dolayısıyla Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapan bir başvuru sahibi de yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde yapmış olduğu başvurunun sonucunu alacaktır.

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi, normal şartlarda İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın tamamlanması ve teslimi sonrasında 3 hafta yani 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu tarafından incelenen başvurular konsolosluğun yoğunluğuna göre kimi zaman biraz daha geç açıklanabilmektedir. Bu nedenle başvurusunun sonucunu daha kısa sürede alması gereken başvuru sahipleri konsolosluğun sunduğu bazı servislerden faydalanarak hızlandırılmış/acil başvuru yapabilirler. 5 iş günü içerisinde sonuç almak isteniyorsa Öncelikli Servis (Priority Visa Service), 24 saat içerisinde sonuç almak isteniyorsa da Ekstra Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service)’ten yararlanılabilir.           

İngiltere çalışma vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1663 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları