image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusundan olumlu sonuç almak isteniyorsa İngiltere göçmenlik kurallarınca belirlenen başvuru prosedürüne uyulmalıdır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında olumlu sonuç almak isteyen başvuru sahiplerinin vize başvuru prosedürlerine uygun bir vize başvurusu gerçekleştirmesi gerekir. Bu prosedürler İngiltere vize ve göçmenlik yönetmeliklerince belirlenmiştir ve bunlara uyulmadığı takdirde geçerli bir başvuru yapılamayacak, yapılsa dahi vize reddi alınacaktır. Geçerli bir İngiltere vizesi başvurusu yapabilmek için danışmanlarımız tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, formlar İngilizce doldurulup, başvuru harç ödemeleri yapıldıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi bir ihtiyaç varsa bunlar ile ilgili işlemlerin tamamlanmasının ardından yine danışmanlarımızla irtibat halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. 

Sporcu olarak İngiltere’de çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken İngiltere çalışma vizesi başvurusunda da vize prosedürlerine uyularak başvuru gerçekleştirilmesi olumlu sonuç alabilmek adına yararlı olacaktır. Bu bağlamda Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvuru sahipleri her şeyden önce geçerli bir başvuru yapabilmek için İngiltere’de kalacakları süre boyunca geçerli olacak bir pasaporta sahip olmalıdır. Bir pasaportu bulunmayan başvuru sahipleri İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunarak çıkarttırabilirler.

Pasaportu olan kişiler başvuru yapacakları vize türünü belirledikten sonra vize başvuru işlemlerine başlayabilirler. Başvuru işlemlerinin en önemli aşamalarından biri başvuru yapılacak olan vize türünü doğru belirlemektir. Çünkü yanlış vize türüne başvuru yapmaktan kaynaklı olarak vize reddi alınabilir. Vize türünü belirleyebilmek üzere başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilirler.

İngiltere çalışma vizesi türlerinden biri olan Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi türüne başvuru yapılacağı saptandıktan sonra başvuru dosyası için gerekli olan evrakları toplamaları gerekir. Uzmanlarımızın vereceği belge listesine göre belgelerin toplanması ve tercümelerinin firmamızca belirlenen limitler dâhilinde olması halinde ücretsiz olarak yapılmasının ardından, vize başvuru ücretinin yatırılması ve başvuru formu doldurulmasıyla birikte İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması gerekir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan başvuru merkezlerinin birinden randevu alınarak vize başvurusu gerçekleştirilebilir. Bu randevuda gerekli belgeler, belgelerin tercümeleri ve biyometrik bilgilerin İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi ile başvuru prosedürüne uygun vize başvurusu gerçekleştirilebilir.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1584 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları