image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusunda İngiltere’ye çalışmak için gidiyor olduklarını ve gerekli olan tüm niteliklerini karşılayabildiklerini kanıtlamak birtakım belgeleri temin ederek mümkün olabilmektedir.

Sporcu olarak İngiltere’de çalışmak isteyenlerin, yani Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi’ne başvuracak olan adayların bazı şartları sağlaması gerekmektedir.  Bu şartların sağlanabildiği de belgelerle ispat edilebilir. Bu belgelerden en önemlisi ise sporcunun İngiltere’deki işvereni tarafından çıkartılması gereken Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship)’dır.  Sponsorluk Sertifikası’nın yanı sıra İngilizce dil yeterliliği ve maddi yeterlilik şartları da belgelerle mutlaka ispatlanmalıdır. İngilizce yeterliliğin sağlanabilmesi için başvuru sahibinin A1 seviyesinde İngilizce bildiğini IELTS Life Skills, IELTS for UKVI ya da Trinity College London’ın sınavlarından biri ile sağlaması gerekir. Maddi şartın sağlanması için ise bu vize türüyle İngiltere’ye gitmek isteyen kişilerin £945 parayı başvuru yapmadan önce en az 90 gün banka hesaplarında tutmaları gerekir.

İngiltere’de çalışmak üzere sporcuların başvuru yapacağı bu İngiltere çalışma vizesi başvuruları için oluşturulacak dosyanın titizlikle hazırlanması gerekir. Bu nedenle yapılacak olan tüm vize başvurularında olduğu üzere bu başvurularda da vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Ayrıca maddi kayba uğramamak için de danışmanlık almak başvuru sahipleri için oldukça fayda sağlayacaktır. Uzman danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime gerçebilirler.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1608 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları