image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi süresi bitince İngiltere’de İç İşleri Bakanlığına (Home Office) uzatma başvurusu yapılarak uzatılabilen bir İngiltere çalışma vizesi türüdür.

İngiltere’ye çalışma amaçlı gitmek isteyen 16 yaşın üstündeki başvuru sahibi sporcuların başvuru yapabildiği Tier 2 Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi süresi bittiği takdirde Birleşik Krallık’tan uzatma yapılabilmektedir. Birleşik Krallık’tan bu İngiltere çalışma/iş vizesi uzatma başvurusu yapacak olan kişilerin vizesi onaylandığı takdirde vizeleri 3 yıla kadar uzatılabilmektedir. Yani uzatma süresi 3 yıl veya 3 yılın altında bir süreyle verilmektedir. Dolayısıyla aşamalı olarak bu vize türü ile İngiltere’de maksimum 6 yıl çalışarak ikamet edilebilmektedir.  Başvuru sahipleri 5 yılın sonunda İngiltere’de süresiz oturum iznine başvuru yapabilirler. Bu izni aldıktan sonra vize uzatması yapmalarına gerek kalmayacak ve kişi pek çok hakka sahip olacaktır. Bu izin alındıktan1 yıl sonra ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilir.

Tier 2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi’nin alt kategorilerinden olan Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı yani profesyonel destek almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1510 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları