image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi alarak İngiltere’de profesyonel sporcu olarak çalışacak olan kişiler İngiltere’ye gittiklerinde sahip olacakları en önemli haklardan biri İngiltere’de National Health Service (NHS)’in sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkıdır.

İngiltere çalışma vizesi türlerinden biri olan Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi’ne başvuru yaparak İngiltere’de profesyonel sporcu olarak çalışacak olan kişiler bilmelidir ki; bu vizeye yapılan başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin İngiltere’de pek çok hakkı olacaktır. Sporcu olarak çalışmak üzere yapılacak olan vize başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler çalışabilme hakkı, sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkı vb. pek çok hakka sahip olacaklardır.

Türkiye’den yapılan başvurularda belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, başvuru/vize ücreti ödemelerinin yapılıp, parmak izi randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapılmadan önce sağlık harcı (immigration health surcharge) ödemesi yapılması ve bir referans numarası alması gerekmektedir. Bu numara vize başvurusunda sunulduğu takdirde İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanılabilecektir.

Hiç kimse National Health Service (NHS)’in sunmakta olduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkından mahrum edilemez. Yalnızca İngiltere’de 6 aydan kısa süre ile İngiltere turist/ziyaretçi vizesi ile bulunan kişiler ücretsiz olarak sağlık hizmetlerinden yararlanamamaktadır. Bu kişilerin bir kişisel sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir. Yani sporcular eğer ki 6 aydan kısa süreli ziyaret amaçlı olarak İngiltere Sporcu Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye gidecekse sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için ücret ödemek durumunda kalacaktır. Bu nedenle sporcu ziyaretçilerin İngiltere’ye gitmeden önce herhangi bir sağlık problemi ile karşılaşma ihtimaline karşı tedbirli olmaları ve sigorta yaptırmaları yararlı olacaktır.

Başvuru sahipleri, İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurularını yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirler. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçilebilir.

Bu sayfa 1573 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları