image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi, bir işveren tarafından istihdam edilmek üzere İngiltere’de sporcu olarak çalışacak olan kişiler için düzenlenmiş bir vize türüdür ve bu vizeyi alan kişilerin İngiltere’de çalışma hakkı bulunur.

Tier 2 İngiltere çalışma/iş vizesi türleri arasında bulunan Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi ile İngiltere’ye gidecek şahıs kendisini İngiltere’ye getirtmek isteyen işverenin yanında çalışma hakkının yanı sıra aynı sektörde bulunan bir diğer işi aynı pozisyonda olmak şartıyla haftada 20 saat yapabilir. Ayrıca çeşitli sosyal yardım kurumlarında gönüllü çalışabilir.

Sporcular olarak İngiltere çalışma/iş vizesi ile İngiltere’ye çalışmak için gidenler unutmamalı ki çalışacakları şirketteki hisseleri %10’dan daha fazla olamaz. Ayrıca maddi olarak devlet yardımı alamaz, vizelerini almadan çalışmaya başlayamazlar ve ikinci bir işe sponsorları için çalışmaya başlayana kadar başlayamazlar.

Tier 2 İngiltere çalışma/iş vizesi başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1569 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları