image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Başvurularında Puan Bazlı Sistem Nedir?

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvurularında da uygulanan puan bazlı sistem, başvuru sahibinin belli puanları toplayabildiği takdirde vize alabildiği bir vize başvuru sistemidir.

Tier 2 İngiltere Çalışma Vizesi, puan bazlı sistemin uygulandığı bir İngiltere vizesi kategorisidir. İngiltere’de sporcu olarak çalışma amaçlı bulunmak isteyenler de Tier 2 İngiltere Çalışma Vizesi kapsamında başvuracağından, bu kişilerin toplamda 50 puanı karşılayabiliyor olması gerekmektedir. Bu 50 puan, İngiltere çalışma vizesi başvurusu yapacak olan sporcunun İngiltere’de çalışacağı işvereni tarafından çıkarılacak olan Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası), vizesi başvurusu için sağlanırsa karşılanmış sayılacaktır. Dolayısıyla, Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’de çalışmak isteyen sporcuların İngiltere’deki işverenlerinin kişi henüz vize başvurusu yapmadan önce bu Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası)`i çıkartmış olması gerekmektedir.

Sporcuların İngiltere çalışma/iş vizesine başvuru yapabilmeleri için yukarıdaki şarta ek olarak İngilizce dil yeterliliği ve maddi yeterlilik ile ilgili öngörülen şartları da yerine getirebiliyor olması gerekmektedir. İngilizce yeterliliğin sağlanabilmesi için başvuru sahibinin A1 seviyesinde İngilizce bildiğini IELTS Life Skills, IELTS for UKVI ya da Trinity College London’ın sınavlarından biri ile sağlaması gerekir. Maddi şartın sağlanması için ise bu vize türüyle İngiltere’ye gidecek kişilerin £945 parayı başvuru yapmadan önce banka hesaplarında en az 90 gün tutmaları gerekir. Bu yeterlilik şartları ile ilgili detaylı bilgi vize başvurunuzun yapılması sırasında dosyanızı inceleyen CSS Legal uzmanlarınca sizlere verilecektir.

 

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1724 defa görüntülendi

Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi Sıkça Sorulan Soruları