image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu için alınan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin fotoğrafı ve parmak izleridir.

Her İngiltere vizesi başvurusu için başvuru sahiplerinin biyometrik bilgilerini daha önceden hazır hale getirilmiş başvuru dosyası ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine vermesi gerekir. Bu işlemlerden önce danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, ilgili formlar doldurulup, başvuru ödemeleri tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili işlemler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim etmeniz gerekmektedir. Bunları teslim etmek için ise Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde bulunan başvuru merkezlerinin birinden randevu alınması gerekir. Bu randevu esnasında başvuru dosyasının yanı sıra bu biyometrik kayıtların da alınması gerekir. Bu kayıtlar, başvuru yapan kişinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır. Başvuru merkezinde bu bilgilerin alınması en fazla 10 dakika kadar sürecektir.

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusunda da yukarıda bahsedilen ve İngiltere göçmenlik kurallarınca belirlenmiş bulunan başvuru prosedürlerine uyulması gerekir. Dolayısıyla bu vizenin başvurusunda da geçerli bir başvuru yapmak ve olumlu sonuç almak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru dosyaları ve biyometrik kayıtlarını başvuru merkezine vermesi gerekir.

İngiltere’ye tekrar yerleşmek üzere yapılacak olan bu vize başvurusunun oldukça karmaşık olduğu başvuru sahiplerince bilinmesi gereken bir husustur. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için prosedürlere uygun ve titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1527 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları