image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvurusu Olumlu Sonuçlananlar için İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi’ne başvuru yapıp olumlu sonuç alan kişiler tekrardan sürekli oturum izni alacakları için İngiltere’de çalışma hakları da olacaktır.

Sürekli oturum iznini tekrar alarak İngiltere’ye geri dönmek isteyen başvuru sahipleri Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu yapabilmektedir. Bu vizeye başvuru yapabilmek için İngiltere’de sürekli oturum iznine sahip olup buna dair belgesini kaybetmiş olmak ya da 2 yıldan fazla süre ile İngiltere’de dışında yaşamış olmak gerekir. Bu şartlardan birini sağlayan kişiler tekrar İngiltere’ye kalıcı olarak yerleşebilmek için bu vizeye başvurup vize aldıklarında tüm haklarını tekrardan alacaklardır. Bu haklar arasında İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilmek, çalışabilmek gibi haklar yer almaktadır. Yani vizeyi alan kişiler İngiltere’de yasal olarak istedikleri şekilde part-time ya da full-time şekilde çalışma hakkına sahip olurlar.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada en zor olumlu sonuç alınan vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca ziyaret kapsamlı bu vize türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki vize başvuru prosedürleri oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek eksiksiz bir başvuru yapabilir ve pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz  başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1506 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları