image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Türkiye’den yapılacak olan Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu tüm İngiltere vizesi başvuruları gibi İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, varsa gerekli başvuru harç ve ödemelerinin yapılıp, başvuru randevusunun alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılabilmektedir.

İngiltere’de yaşamak amacıyla geri dönüş yapmak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru yapabildiği Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınarak ve öncesinde belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması ile gerçekleştirileiblmektedir. Türkiye’de randevu alınarak vize başvurusu gerçekleştirilebilen başvuru merkezi Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Adana ve Antalya illerinde bulunmaktadır. Başvuru sahibi, bu illerin kendisi için en uygun olanından danışmanlarımızın ayarladığı vize randevusunun gününde ve saatinde giderek daha önceden hazırlanmış başvuru dosyası ve biyometrik bilgilerini (fotoğraf ve parmak izleri) vererek başvurusunu gerçekleştirebilir. Buraya teslim edilen dosya İstanbul’da yer alan İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilerek buradaki vize memurları tarafından incelenir.

İngiltere’ye geri dönüş yapmak isteyen başvuru sahiplerinin gerekli şartları karşıladıklarını başvuru dosyaları üzerinde ispatlaması oldukça önem arz eder. Bu karmaşık yapıdaki başvuru için titizlikle bir başvuru dosyası hazırlanarak başvuru merkezine teslim edilmesi gerekir. Eksiksiz bir başvuru yapabilmek için de CSS Legal ile irtibata geçilerek uzman danışmanlık hizmeti alınması oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede başvuru sahipleri hem karmaşık vize işlemlerini danışmanlarımız aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilecek hem de olumsuz sonuç alma ihtimallerini oldukça düşüreceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1486 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları