image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvurusu Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu ret kararı ile sonuçlanan başvuru sahiplerinin doğrudan idari itiraz ya da itiraz davası açma hakkı olmamakla birlikte insan haklarına aykırılık nedeniyle dava açabilmektedirler.

İngiltere’ye kalıcı olarak yerleşmek üzere tekrardan gitmek isteyen kişilerin başvuru yapabildiği Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu, gerekli şartlar sağlandığında olumlu sonuçlanabileceği gibi olumsuz da sonuçlanabilecektir. Yerleşim kapsamlı bu vizeye yapacağı başvurusu olumsuz sonuçlanan başvuru sahiplerinin vize reddine karşı doğrudan idari itiraz ya da itiraz davası açma hakkı bulunmaz. Buna karşın bu vizeye yaptığı başvurusu olumsuz sonuçlanan kişiler insan haklarına aykırılık gerekçesiyle dava açabileceklerdir. Dolayısıyla vize reddi alan başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek dava açma işlemleri hakkında bilgi alabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere’ye tekrardan yerleşmek amacıyla yapılan İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu bağlamda bu başvurularda CSS Legal’den vize danışmanlığı almak ve sonrasında herhangi bir nedenden dolayı açılacak olan davalar için oldukça önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve vize başvurularına dair her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1584 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları