image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvurusu ile Verilen Süre Bitince Uzatılabilir Mi?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi, başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahibine süresiz oturum iznini geri veren bir vize olması nedeniyle uzatılmasına gerek yoktur.

Vize başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahiplerinin İngiltere’de sınırsız süre ile kalmasına olanak veren Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi’nin uzatma başvurusu yapılarak uzatılmasına gerek bulunmamaktadır. Bu İngiltere vizesi eskiden süresiz oturum izni bulunun birinin 2 yıldan fazla bir süre İngiltere dışında bulunmuş olması ya da evraklarını kaybetmiş olması durumunda başvurabilen bir vize türüdür. Bu vizeye yapılan başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahipleri sürekli oturum izni alacaktır. Dolayısıyla İngiltere’de sınırsız süre ile kalınmasına olanak veren bu İngiltere vizesinin uzatılmasına gerek yoktur.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi İngiltere vizesi türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen ve hangi belgeleri sunması gerektiğine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarından detaylı bilgi alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak, prosedürlere uygun, titizlikle hazırlanmış bir başvuru yapılmasını sağlayacağı için başvuru sahibinin olumlu sonuç alma ihtimalini arttıracaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1563 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları