image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvuru Prosedürü Nasıldır?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler İngiltere vizesi başvuru prosedürüne uygun bir başvuru gerçekleştirdikleri takdirde vize alabilecektir.

İngiltere’de yaşamaya devam etmek üzere Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler olumlu sonuç almak istiyorlarsa İngiltere vize ve göçmenlik kurallarınca belirlenmiş olan başvuru prosedürüne uygun bir başvuru gerçekleştirmelidir.

Başvuru prosedürlerinden ilk olarak uyulması gerekeni; başvuru sahibinin geçerli bir pasaportu bulunmuyorsa geçerli bir pasaport çıkartmasıdır. İngiltere’ye hangi amaçla gidilirse gidilsin yapılacak olan vize başvurusu için öncelikle gereken belge pasaporttur. En az 6 ay geçerliliği olan bir pasaportun başvuru sahiplerince temin edilmesi gerekir. Pasaport çıkartmak için İlçe Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusu yapılmalıdır.

Pasaport çıkartılmasının ardından vize başvuru işlemlerine başlanabilir. Bunun için öncelikle gidiş amacına en uygun İngiltere vizesi türünün seçilmesi gerekir. Vize türü belirlendikten sonra ise başvuru formunun doldurulması, başvuru belgelerinin toplanması ve bunların tercümelerinin yaptırılması, İngiltere Vize Başvuru Merkezinden randevu alınması, biyometrik bilgileri verilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu işlemler, başvuru sahibi başvurusunu CSS & Co Legal Services aracılığıyla yaptığı takdirde firmamız uzmanları tarafından gerçekleştirilecektir.

İngiltere vizesi başvurularının olumlu sonuç almanın oldukça zor vize başvuruları olduğu ve oldukça karmaşık başvurular olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından yardım alarak vize başvurusu yaptıklarında olumlu sonuç alma ihtimallerini arttırabilecek şekilde başvurularını gerçekleştirebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1603 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları