image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi’ne Kimler Başvuru Yapabilir?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi’ne daha önce İngiltere’de sürekli oturum iznine sahip olup belgesini kaybeden ya da 2 yıldan uzun süre ile İngiltere’de dışında kalan kişiler başvuru yapabilirler.

İngiltere’de sürekli oturum iznine sahip olup belgesini kaybeden ya da 2 yıldan uzun süre ile İngiltere dışında yaşayan kişiler Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu yapabilirler. Yani 2 yıldan kısa süre ile İngiltere dışında bulunduğunu belgelerle gösterebilen başvuru sahiplerinin bu vizeyi almalarına gerek yoktur.

Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesinin başvuru şartlarını karşılayabilmek için başvuru sahibinin İngiltere’de yaşamaya devam etme niyetinde olması ve İngiltere’yi terk etmeden önce yerleşik olması şartları bulunur.

Yerleşmek amacıyla geri dönüş yapmak isteyen oturum sahiplerinin vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına profesyonel vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında en eksiksiz şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1609 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları