image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvurusu Olumlu Sonuçlananlar İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilir Mi?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi’ne yaptığı başvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkına sahiptir.

İngiltere’de bir süre yerleşik olarak yaşamış ancak sonrasında uzun bir süre başka bir ülkede bulunmuş kişilerin yerleşik olarak İngiltere’de yaşamaya devam edebilmeleri için yapabildikleri Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi Vizesi (Returning Resident) başvurusu yapacak olan kişiler başvurularından olumlu sonuç aldıkları takdirde İngiltere’de pek çok geniş kapsamlı hakka sahip olacaktır. Bu haklardan en önemlisi kişinin vizeyi alması ile birlikte sürekli oturum iznini de alabilmesidir. Bu izne bağlı olarak da tekrardan İngiltere’ye yerleşecek olan başvuru sahibi İngiltere’de pek çok hakka sahip olmaktadır. Bu hakların en önemlilerinden biri, kişinin sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanabilmesi hakkıdır.

İngiltere’ye 6 aydan uzun süreli giden ve eğitim görmek, çalışmak veya yerleşmek gibi amaçlar taşıyan başvuru sahipleri vize başvurusundan önce immigration health surcharge ödeyerek ve aldıkları referans numarasını başvuruda sunarak İngiltere’de ücretsiz bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Aynı şekilde bu vizenin başvurularında da immigration health surcharge ödemesi yaparak İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek mümkündür.   

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1482 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları