image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Başvurusu Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu başvuru dosyası tamamlandıktan ve teslim edildikten sonra 3 ile 12 hafta arası bir süre içerisinde sonuçlanır.

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi’ne yapılan başvurular başvuru dosyası tamamlandıktan ve teslim edildikten sonra 3 ile 12 hafta arasında bir zaman içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Yani konsolosluğun yoğunluğunun az olduğu zamanlarda çok kısa sürede açıklanabileceği gibi, konsolosluğun çok yoğun olduğu durumlarda ise daha geç açıklanacaktır.

İngiltere’ye yerleşmek üzere geri dönüş yapacak olan kişilerin başvuru yapabileceği bu vizenin başvurusunda Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) kullanılabilmektedir. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis, 15 iş günü içerisinde vize sonucu alınmasını sağlayan ve ek bir ücret ödemek suretiyle yaralanılabilen bir vize başvuru servisidir. Normal açıklanma süresinden daha kısa sürede sonuç almak isteyen başvuru sahipleri bu servisi satın alarak başvurusunu gerçekleştirebilecektir.

 İngiltere’ye geri dönüş yapmak isteyen başvuru sahiplerinin gerekli şartları karşıladıklarını başvuru dosyaları üzerinde ispatlaması oldukça önem arz eder. Bu karmaşık yapıdaki başvuru için titizlikle bir başvuru dosyası hazırlanarak başvuru merkezine teslim edilmesi gerekir. Eksiksiz bir başvuru yapabilmek için de CSS Legal ile irtibata geçilerek uzman danışmanlık hizmeti alınması oldukça faydalı olacaktır. Bu sayede başvuru sahipleri hem karmaşık vize işlemlerini danışmanlarımız aracılığıyla kolayca gerçekleştirebilecek hem de olumsuz sonuç alma ihtimallerini oldukça düşüreceklerdir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1551 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları