image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi ile Bağımlılar (eş ve çocuklar) İngiltere’ye Gelebilir Mi?

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi ile bağımlılar yani eş ve çocuklar Birleşik Krallık’a bağımlı olarak değil, ayrı bir başvuru yaparak gelebilirler.

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu İngiltere’de sürekli oturum izni olup 2 yıl İngiltere dışında yaşamış veya sürekli oturumu olduğuna dair belgelerini kaybetmiş olan kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vizeye başvuru yaparak İngiltere’ye kalıcı olarak yerleşecek olan başvuru sahiplerinin eşi ve çocukları ise bağımlı olarak vize başvurusu yapamazlar. Eğer ki şartları sağlıyorlarsa ayrı olarak vize başvurusu yapmalıdırlar. Bu bağlamda eğer aile üyeleri gerekli şartları sağlayabiliyorsa Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi başvurusu yapabilirler. Eğer sağlamıyorlar ise de İngiltere yerleşim vizesi türlerinden kendi şartları ve gidiş amaçlarına uygun olan bir vize türüne başvuru yaparak İngiltere’ye yerleşebilirler. Aile üyelerinin hangi vize türüne başvuru yapması gerektiği ile ilgili olarak detaylı bilgi almak ve başvurularını gerçekleştirmek isteyen kişiler CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

Yerleşim kapsamlı başvurularının oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca yerleşim başvurularından biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını danışmanlarımızla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1465 defa görüntülendi

Geri Dönüş Yapan Oturum Sahibi (Returning Resident) Vizesi Sıkça Sorulan Soruları