image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuru yapabilme şartlarında Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girme şartı bulunmamaktadır.

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda aranan şartlarda başvuru sahibinin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girmesi gibi bir şart bulunmamaktadır. Bu sınavın belgesi, İngiltere’de yerleşim kapsamlı bir vize ile 5 yıl bulunduktan sonra sürekli oturum hakkı için yapılan başvurularda sunulmalıdır. Ancak bu vize alındığında vize doğrudan sürekli oturumu içerdiği için sürekli oturum başvurusu yapılmasına gerek yoktur. Yalnızca evlat edinme işlemleri İngiltere’de gerçekleştirilecekse ilk etapta 12 aylık geçici oturum izni verilecektir. Ancak bu durumda da 12 ayın sonunda İngiliz mahkemelerinde çocuk evlat edinildikten sonra mahkeme kararı ile çocuk doğrudan İngiliz vatandaşlığı alacaktır.

Yukarıda anlatılanlardan da anlaşılabileceği üzere evlat edinme işlemleri hangi yolla gerçekleştirilirse gerçekleştirilsin başvuru sahibinin sürekli oturum izni için başvuru yapmasına ve dolayısıyla Life in the UK sınavına girmesine gerek bulunmamaktadır. Eğer çocuk İngiltere vatandaşlığı başvurusu yaptığı esnada 18 yaşın üzerinde olursa Life in the UK ve İngilizce dil sınavından B1 seviyesinde İngilizce bildiğini başvurusunda gösterebilmelidir.

İngiltere vizesi başvurularının dünyada en zor olumlu sonuç alınan vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca ziyaret kapsamlı bu vize türüne başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki vize başvuru prosedürleri oldukça karmaşıktır. Buna ek olarak başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek eksiksiz bir başvuru yapabilir ve pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1447 defa görüntülendi

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları