image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi süresinin İngiltere’den uzatılmasına gerek bulunmamaktadır.

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu sonucu verilen süre evlat edinilen çocuğun hangi ülkeden evlat edinildiğine göre belirlenmektedir. Bu bağlamda çocuğun evlat edinilmesi işlemleri İngiliz mahkemelerinde yapılmak üzere İngiltere vizesi talep ediliyorsa verilecek olan vize süresi 12 aylık olacaktır. Bu süre içerisinde çocuk İngiliz mahkemelerinde evlat edinilirse doğrudan İngiliz vatandaşlığı kazanacaktır. Bu noktada belirtmemiz gerekirse; evlat edinilecek olan çocuk Avrupa vatandaşıysa bu vizeye ihtiyacı olmayacaktır. Tüm bunlara ek olarak eğer ki çocuk İngiltere dışında bir ülkeden evlat edinilmişse ve bu durum İngiltere’de de geçerli sayılıyorsa çocuk doğrudan süresiz oturum iznini kapsayan bir vize alacaktır.

Yerleşim kapsamlı vize başvuruları olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında mümkün olan en doğru şekilde başvurularını gerçekleştirebilmek için profesyonel destek alabilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1534 defa görüntülendi

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları