image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda bazı durumların ispatlanabilmesi için başvuruda çeşitli belgelerin sunulması gerekir.

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda her vize türünde olduğu üzere ispatlanması gereken bazı durumlar bulunur. Bu durumların ispatlanabilmesi için başvuru sahiplerinin başvurularında bazı belgeleri sunması gerekir.

Evlat edinilmiş olan ya da edinilecek olan çocuğun evlat edinme işlemlerine dair belgelerin başvuru dosyasına mutlaka konması gerekmektedir. Örneğin; evlat edinme işlemleri İngiltere dışındaki bir ülkede gerçekleştirilmişse ilgili mahkeme kararı başvuru dosyasına mutlaka konmalıdır. Bunun yanında evlat edinilerek İngiltere’ye getirilecek olan çocuğun kendi ailesiyle herhangi bir bağının kalmamış olması da başvuru dosyasında belgelerle ispatlanması gereken hususlardandır. 

İngiltere Evlat Edinilmiş Çocuklar için Yerleşim Vizesi başvurusunda evlatlık olarak alınacak çocuğun 18 yaşından küçük olması gerekmektedir. 18 yaşından küçük bu çocuğun kendisine bakamayacak durumda olması, evlenmemiş olması ve bağımsız bir yaşam sürmeye başlamış olmaması da başvuru dosyasında isptlanması gereken hususlardandır.

Evlat edinilen çocuğun İngiltere yerleşim vizesi alabilmesi için bir diğer belgelenmesi gereken husus; evlat edinen anne ve babanın diğer çocukları ile bu evlat edinilen çocuğun aynı şartlara ve haklara sahip olmasıdır.

Yukarıda bahsedilen hususların nasıl ispatlanabileceği ve kişinin durumuna göre başka belgelenmesi gereken bir durumun olup olmadığı hakkında detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlari ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

İngiltere yerleşim vizesi başvuruları, tüm diğer İngiltere vizesi başvurularından daha karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Titizlikle başvuru dosyası hazırlanmasını sağlamak ve dolayısıyla vize reddi alma riskini düşürmek için bu başvurularda CSS & Co Legal Services uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1697 defa görüntülendi

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları