image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu sırasında alınması zorunlu olan biyometrik bilgiler başvuru sahibinin fotoğrafı ve parmak izleridir.

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu sırasında tüm vize başvurularında olduğu üzere başvuru sahibinin biyometrik bilgilerini vermesi gerekmektedir. Bu bilgiler, kişinin yüzünün yakın plandan çekilmiş bir fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmaktadır.

Biyometrik bilgilerden biri olan fotoğraf, İngiltere Vize Başvuru Merkezinde çekilen başvuru sahibinin yüzünün tüm ayrıntılarını gösteren bir fotoğraftır. Fotoğraf çekilirken kişinin yüzünde gözlük, peçe, güneş gözlüğü gibi aksesuarlar olamayacağı gibi başında şapka, örtü vs. de bulundurmaması gerekir. Bu aksesuarlardan yalnızca başörtüsü, geleneksel ya da dini bir amaçla takılıyorsa baş kapalı olarak fotoğraf çektirilebilir.

Danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerinizi tamamlayıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi yapılıp, ilgili formlar İngilizce doldurulup, varsa ilgili harç ve ödemeler tamamlandıktan sonra, eğer öncelikli veya hızlandırılmış servis gibi ihtiyacınız varsa bunlar ile ilgili prosedürler tamamlandıktan sonra yine danışmanlarınızın alacağı randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi esnasında verilmesi gereken biyometrik bilgilerden diğeri olan parmak izleri ise yine İngiltere Vize Başvuru Merkezinde alınmaktadır. Bu izler, yeşil bir lazer ışık üzerinde alınır ve tüm parmakların izleri verilir. Yani bu işlemler için mürekkep gibi bir madde kullanılmamaktadır.

Yukarıdaki bilgilerden de anlaşılacağı gibi evlat edinilen ve edilecek olan çocuklar için yerleşim kapsamlı başvurularda da tüm başvurularda olduğu üzere çeşitli başvuru prosedürleri bulunur ve bu prosedürler oldukça karmaşıktır. Bu nedenle yerleşim vizesine başvuran kişilerin prosedürlere uygun bir başvuru yapması bu karmaşık vize başvurusunda oldukça önem arz etmektedir. Başvuru sahiplerinin ikna edici bir başvuru yapmak üzere CSS Legal danışmanları ile irtibata geçmeleri yararlı olacaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan Londra merkezli bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal’in Londra, Ankara ve İstanbul ofislerinden biri ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamız danışmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1525 defa görüntülendi

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları