image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında çocuklara genellikle mülakat talebinde bulunulmamaktadır.

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahibi olan 18 yaşından küçük evlat edinilmiş ya da İngiltere’de edinilecek çocuklar genellikle mülakata çağrılmamaktadır. Ancak İngiltere Konsolosluğu, başvuru dosyasında net olmayan hususlar olduğu kanaatine varırsa mülakat talebinde bulunabilecektir.

Mülakata çağrılan başvuru sahipleri başvurunun olumsuz sonuçlanacağını düşünmemelidir. Yukarıda bahsedildiği üzere bu talep genellikle başvuru dosyasında net olarak anlaşılamayan hususlar olması, kafa karıştıran bilgilerin yer alması gibi hallerde mümkün olabilmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle ve prosedürlere uygun olarak hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılması gerekir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte mülakat talebinde bulunabileceği gibi vize reddi de verebilmektedir. Eksiksiz bir başvuru dosyası hazırlamak ve dolayısıyla vize reddi alma ihtimalini düşürmek için bu başvurularda CSS & Co Legal Services uzmanlarından vize danışmanlığı almak oldukça faydalı olacaktır. Konsolosluğun başvuru sahibini mülakata çağırması durumunda firmamız uzmanları sorulabilecek sorulara karşı da başvuru sahiplerini hazırlayacaklardır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru prosedürleri ile alakalı her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile başvuru sahiplerine hizmet sunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1638 defa görüntülendi

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları