image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu reddedildiği takdirde itiraz davası açılarak itiraz edilebilmesi mümkündür.

İngiltere’de sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı olan evlat edinenin yanına yerleşebilmek amacıyla başvurulabilen Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanabileceği gibi olumsuz da sonuçlanabilir. Herhangi bir nedenle olumsuz bir sonuç alınması durumunda da başvuru sahibine bir ret mektubu gönderilerek neden ret kararı verildiği, bu redde karşı bir itiraz yapılıp yapılamayacağı ve eğer böyle bir hak bulunuyorsa hangi süre içerisinde itiraz edilebileceği hususları açıklanacaktır. Bu mektupta yazan süreler dolmadan önce itiraz hakkını kullanabilmek için neler yapılabileceği ile ilgili olarak CSS & Co Legal Services uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alınabilir.

Yerleşim kapsamlı başvurularının hepsinde tam kapsamlı itiraz hakkı, yani itiraz davası açabilme hakkı bulunmaktadır. İtiraz davası açmak üzere CSS Legal ile iletişime geçildiği takdirde firmamız uzmanları başvuru sahiplerine detaylı bilgi vermekle birlikte başvurularının gerçekleştirilmesi ile ilgili her türlü işlem ve takibi gerçekleştireceklerdir.

İngiltere’ye yerleşmek amacıyla yapılan bu İngiltere vizesi başvuruları, karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu bağlamda bu başvurularda vize danışmanlığı almak olumlu sonuç alabilmek adına oldukça yararlı olacaktır. Bunun yanında herhangi bir nedenle olumsuz bir kararla karşılaşılması durumunda da sonucun olumluya çevrilebilmesi için de fayda sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvuruları) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1534 defa görüntülendi

Evlat Edinilmiş Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları