image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu için Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girmeye ve bu sınavdan başarılı olunduğuna dair bir belgeyi ya da İngilizce dil seviyesini (A1, A2, B1 vb.) belirten bir belgeyi başvuru dosyasına eklemeye gerek bulunmamaktadır.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuru yapabilmek ve olumlu sonuç alabilmek için tüm gerekli şartların sağlanması gerekir. Bu şartların içerisinde maddi bağımlılık, yaş sınırı, kalınacak yerin uygun standartlarda olması gibi şartlar bulunur. Tüm bu şartlar içerisinde Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavına girme şartı ise bulunmamaktadır.

Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavı, sürekli oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı başvurusu için girilmesi ve geçilmesi gereken bir sınavdır. Bu sınav, İngiliz kültürü ve İngiltere’deki güncel konular hakkında sınava girenlerin bilgisini ölçmektedir. Sürekli oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren başvuru sahiplerine uzmanlarımız bu sınava nasıl hazırlanabileceklerine dair de bilgilendirme yapacaklardır.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu karmaşık yapıda olan başvurulardan olduğu için titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. İngiltere’ye gitmek üzere yapılacak olan vize başvurularının sonucunda vize alınması diğer ülkelerin vize başvurularından daha zordur. Ayrıca başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek yapmaları yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi ve İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1495 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları