image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Hangi Belgeler Gerekir?

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda ilişkinin devamlılığı, çocuğun maddi olarak bağımlı olduğu ve bağımsız olarak hayatını sürdüremediği, kalınacak yerin uygun şartlarda olduğu gibi şartların sağlandığını gösteren belgelerin başvuru dosyasına konması gerekmektedir.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda tüm İngiltere vizesi başvurularında olduğu üzere belgelerle ispatlanması gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususların en önemlilerinden biri başvuru sahibi ile İngiltere’deki Avrupa Birliği vatandaşı olan kişinin akrabalık bağlarını belgeleyebilmelidir. Bu bağlamda başvuru dosyasına nüfus cüzdanı, nüfus kayıt örneği, DNA raporu vb. dökümanlar eklenerek bu husus dosya üzerinde gösterilebilecektir. 

İngiltere’ye AB vatandaşı ebeveyninin yanına yerleşim yapmak amacıyla gelecek olan öz, üvey ve evlatlık çocukların İngiltere dışında bulunan bir ebeveynleri varsa bu ebeveynin izninin olduğu da başvuruda belgelenmelidir. Ayrıca bu kişinin çocuğunu bakım masraflarını üstlenemeyecek durumda olduğu, bakmak istemediği, evliyse eşinin istemediği gibi bir durum varsa bunun da AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda evraklarda belirtilmesi gerekir.

AB vatandaşlarının 21 yaşın üstündeki çocuklarının (öz, üvey, evlatlık) yapacakları İngiltere yerleşim vizesi başvurusu için sağlanması gereken bir diğer önemli şart çocuğun maddi olarak bağımlı olduğu ve bağımsız olarak hayatını sürdüremediği şartıdır ve bunun da çeşitli evraklarla dosya üzerinde gösterilmesi gerekir. Bu vize için aranan maddi şart, net bir maddi şart değildir. O nedenle de ailelerin her birinin bu İngiltere yerleşim vizesi başvurusunda bu şartı sağlayıp sağlamadığına ayrı olarak bakılmaktadır.  Başvuru sahipleri başvuruda gösterecekleri miktarın başvuru için yeterli olup olmadığını CSS Legal uzmanları ile iletişime geçerek öğrenebilirler. Uzmanlarımız İngiltere’de bulunan AB vatandaşının geliri ve varsa birikimlerini gösteren dökümanların yeterli olup olmadığı konusunda bilgilendirme yapacak ve yeterli düzeyde olduğunu tespit ettiklerinde kişinin dosyasına bu belgeleri eklemeleri yönünde tavsiye verebileceklerdir.  

Birleşik Krallık’ta yaşanacak yer ile ilgili evrakların da AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda sunulması gerekmektedir. Bu şartın sağlanabilmesi için kalınacak yerin aile üyelerinin kalabileceği büyüklük ve standartta olması önem arz eder. Başvurusunu CSS & Co Legal Services uzmanlarıyla gerçekleştiren başvuru sahiplerine bu şartı sağlamak için hangi standartlarda kalacak yer ayarlanması gerektiği ile ilgili de yardımcı olunacaktır.

AB vatandaşlarının öz, üvey ve evlatlık çocuklarının başvuru yapabildiği bu İngiltere yerleşim vizesi başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvurarak İngiltere’ye yerleşecek kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksik veya hata riskinin düşük olduğu, titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. İngiltere vize ve göçmenlik kurallarına göre titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1661 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları