image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurularında Mülakat Var Mıdır?

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında başvuru sahibinin İngiltere Konsolosluğunda mülakata girmesi gibi bir şart bulunmamaktadır.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurularında başvuru sahibinin mülakata girmesi gibi bir şart bulunmamaktadır. Ancak İngiltere Konsolosluğunun gerekli görmesi durumunda başvuran kişi görüşmeye çağrılabilecektir. Bu görüşme genellikle başvuru dosyasında muğlak bir bilginin yer alması, başvurulan vize ile gidiş amacının tam olarak uymaması gibi hallerde gerçekleşmektedir.

İngiltere Konsolosluğunda yapılan mülakatta orada bulunan bir vize memuru ve tercüman yer alacaktır. Bu nedenle görüşmeye çağrılan başvuru sahibinin Türkçe konuşmasının bir mahsuru bulunmayacaktır. Eğer vize başvurusu için sağlanması gereken bir dil şartı bulunmuyorsa başvuru sahibi kendisini Türkçe ifade edebilecektir. Ancak iyi seviyede İngilizce bilinesi istenen vize başvurularında İngilizce konuşmak başvurunun olumlu sonuçlanabilmesi adına yararlı olacaktır.

Yerleşim kapsamlı vize başvurularının en karmaşık İngiltere vizesi başvuruları olduğu başvuru yapacak kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren konsolosluk görevlileri en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarıyla vize başvurusu yaptıklarında olumlu sonuç alma ihtimallerini arttıracak şekilde başvurularını gerçekleştirerek oluşabilecek pek çok zarardan kendilerini koruyabilecektir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1521 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları