image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

İngiltere vize başvuru dosyasının belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, randevularının alınması sonrasında konsolosluğa incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine yapılan başvurusu olumu sonuçlanan kişilere 6 aylık verilen AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi süresi bitince İngiltere’den uzatılabilmektedir.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yaptıktan sonra olumlu sonuç alan başvuru sahiplerine verilen vize 6 ay sürelidir. Başvuru sahibi İngiltere’ye bu vize ile gittikten sonra 6 ay bitmeden önce uzatma başvurusu yaparak bu süreyi uzatabilecektir. İngiltere’de posta yoluyla yapılabilen bu uzatma başvurusu ile 5 yıllık uzatma alınabilmektedir.

Uzatma başvurusu olumlu sonuçlanan ve bu sayede yerleşim kapsamlı bu vize ile Birleşik Krallık’ta 5 yıl bulunmuş olan kişiler süresiz oturum iznine başvuru yapabilecektir. 6 yıl bulunanlar ise İngiltere vatandaşlığına geçiş başvurusu yaparak İngilizlerin sahip olduğu oy kullanmak, İngiliz pasaportuna sahip olmak gibi daha pek çok hakka sahip olabilecektir.

Birleşik Krallık’ta bulunan Avrupa Birliği vatandaşlarının çocuklarının başvurabileceği bu yerleşim kapsamlı İngiltere vizesi başvurusu oldukça karmaşıktır. Çünkü bu başvurularda oldukça fazla sayıda ispatlanması gereken husus bulunmaktadır. Ayrıca bu hususların ispatlanması da oldukça zordur. Bu nedenle bu başvurulardan olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak oldukça yarar sağlayacaktır. Bu sayede prosedürlere uygun bir başvuru yapılarak olumlu sonuç alınması ihtimalinin arttırılması sağlanacağı gibi olumsuz bir sonuç alınması halinde de eğer başvuruyu inceleyen vize memurunca da itiraz gerekçeleri haklı ve inandırıcı bulunursa sonucun olumluya çevrilebilmesi de mümkün olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (İdari İtiraz, İtiraz Davası, İtiraz Kapsamlı Yeniden Değerlendirilme Başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1643 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları