image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Ne Kadardır?

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilere verilecek olan vize süresi 6 aydır.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilmek için belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere başvuru merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir. Başvuru dosyası tamamlandıktan ve biyometrik bilgilerle birlikte başvuru merkezine teslim edildikten sonra tüm bilgi ve belgeler İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğuna gönderilir. İngiltere Başkonsolosluğunda değerlendirilen başvuru dosyaları için vize ya da vize reddi kararı verilmektedir. Başvuru sahibine vize verildiği takdirde verilen vize süresi 6 ay olacaktır.

İlk vize süresi olarak verilen 6 ay bitmeden önce İngiltere’den uzatma başvurusu yapılarak 5 yıl süreli bir geçici oturum alarak vize uzatması yapmak mümkündür. Uzatma ile birlikte toplamda 5 yıl İngiltere’de kalmış olan kişiler sürekli oturum iznine, 6 yıl kalmış olanlar ise İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabileceklerdir.

İngiltere vizesi başvurularının oldukça karmaşık yapıdaki başvurular olduğu herkesçe bilinmektedir. Başvuruları değerlendiren vize memurları hata veya eksiklik olduğu durumlarda vize reddi verebildiği için bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak önem taşır. Bu bağlamda CSS & Co Legal Services uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak başvuru sahiplerini hem pek çok zarardan koruyacak hem de olumlu sonuç alma ihtimallerini oldukça arttıracaktır.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1492 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları