image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusunda Alınan Biyometrik Bilgiler Nelerdir?

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunda alınan biyometrik bilgiler, her İngiltere vizesi başvurusunda olduğu üzere başvuru sahiplerinin parmak izleri ve yüzlerinin fotoğrafıdır.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusunu İngiltere vizesi prosedürlerine uygun olarak gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri biyometrik bilgilerini vermek zorundadır. Bu bilgiler, İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nden alınan vize randevusunda başvuru dosyası ile birlikte verilebilmektedir. Bunları vermedikçe geçerli bir başvuru yapılamayacağı unutulmamalı ve mutlaka başvuru sırasında verilmelidir.

Biyometrik bilgiler, başvuru sahibinin yüzünün fotoğrafı ve parmak izlerinden oluşmakta olan bilgilerdir. Yalnızca İngiltere’ye gitmek üzere yapılan vize başvurularında değil daha pek çok ülkenin başvurusunda bir süredir bu bilgiler de başvuru sahiplerinden talep edilmektedir. Bunun temel nedeni ise küreselleşmekte olan dünyada teknolojinin de gelişmesinin etkisiyle kimlik hırsızlığının artmasıdır.

Yerleşim kapsamlı başvurularının oldukça karmaşık olduğu ve olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Ayrıca yerleşim başvurularından biri olan bu vizeye başvuru yapacak kişiler bilmelidir ki bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Bunun yanında başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS Legal danışmanlarıyla gerçekleştirerek pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.  

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1494 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları