image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

İngiltere’ye yerleşmek isteyen 21 yaşın altındaki bağımlı çocukların başvuru yapabildiği AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu vize reddi ile sonuçlandığı takdirde başvuru sahibinin tam kapsamlı itiraz hakkı bulunmaktadır.

Türkiye’de bulunan 7 adet İngiltere Vize Başvuru Merkezinden birine AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvuru dosyasının tamamlanması ve teslimi sonrasında olumsuz sonuç alındıysa başvuru sahibinin tam kapsamlı itiraz hakkı olacaktır. Yani başvuru sahibi İngiltere Göçmenlik Mahkemesine itiraz davası açabilecektir. Böyle bir hakkı olup olmadığı başvuru sahibine gönderilecek olan ret mektubunda yazacaktır. Ayrıca bu hakkın 28 gün içerisinde kullanılabileceği de ret mektubunda belirtilecektir. Vize reddi alan kişiler bu süre içerisinde CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek bu itiraz hakkını nasıl kullanabilecekleri ile ilgili detaylı bilgi alabilecek ve itiraz başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

İngiltere Göçmenlik Mahkemesine açılan itiraz davası olumsuz sonuçlanan kişiler bu kararı bir üst mahkemede temyiz edebilirler. Bu temyiz de olumsuz sonuçlanırsa Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru yapmak da mümkündür. Yani iç hukukta tüm yollara başvuru yaptıktan sonra ve bunları tükettikten sonra uluslararası hukuk yollarına da başvuru yapılabilecektir.

İngiltere’ye gidiş amacı ve kalış süresine göre hangi vize türüne başvuru yapması gerektiğini belirleyemeyen, hangi belgeleri sunması gerektiğine dair ya da uyması gereken başvuru prosedürlerine dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler. Danışmanlık alarak vize başvurusu yapmak, başvuru sahiplerinin olumlu sonuç alması ihtimalinin arttırılmasını ve herhangi bir hata oluşması riskinin düşmesini sağlayacaktır.

CSS Legal, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1576 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları