image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Ne Kadar Zamanda Sonuçlanır?

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu, İngiltere vize başvuru dosyasının, belgelerin tamamlanıp, tercümelerinin yapılıp, İngilizce başvuru formlarının doldurulup, vize randevularının alınması sonrasında konsolosluğa gönderilmesini sağlamak üzere teslim edilebildiği İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru yapılmasından sonra yaklaşık olarak 3 ile 12 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu uzmanlrımızın kişiye göre hazırladığı belge listesine göre belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğu’na değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi gibi işlemlerin gerçekleştirilmesiyle yapılabilmektedir. Vize başvuru merkezinden randevu alınarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler (yüz fotoğrafı ve parmak izleri) verilerek İngiltere’ye gitmek üzere vize başvurusu yapılabilmektedir. Yerleşim kapsamlı bu İngiltere vizesinde başvuru merkezine başvuru dosyası ile birlikte biyometrik bilgilerin teslim edilmesinin ardından yaklaşık olarak 3 ile 12 hafta arasında sonuç alınacaktır.

3 ile 12 hafta arasında sonuç alınabilen yerleşim kapsamlı bu vize başvurusunda Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis (Settlement Priority Visa Service) kullanılamamaktadır. Yerleşim Vizesi İçin Öncelikli Servis, İngiltere vatandaşı veya İngiltere sürekli olan kişilerin çocuklarının yapacakları yerleşim başvurularında kullanılabilirken AB vatandaşlarının bağımlılarının başvuruları için kullanılamamaktadır.

Yerleşim kapsamlı vize başvuruları olumlu sonuç almanın en zor vize başvuruları olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu vize başvuruları oldukça karmaşıktır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebildiği için ve ispatlanması gereken pek çok husus bulunması nedeniyle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek adına vize danışmanlığı almak oldukça önem taşır. Bu bağlamda başvuru sahipleri firmamız CSS Legal uzmanlarından danışmanlık alarak vize başvurusu yaptıklarında prosedürlere uygun şekilde başvurularını gerçekleştirmiş olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1519 defa görüntülendi

AB Vatandaşlarının Çocukları için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları